دوره آموزشهای راهبری و طراحی شبکه شرکت عصر دانش افزار که تحت نام آموزش سیسکو فعالیت می‌نماید به صورت متمرکز بر روی آموزشهای مهارتی سیسکو تا سطح حرفه ای فعالیت می نماید. آموزش سیسکو با تکیه بر دانش فنی تیم فنی و مهندسی شرکت و مدرسین با تجربه و سابقه کاری حرفه ای و دارای گواهینامه بین المللی معتبر، همچنین آزمایشگاه های مجهز سهم بسزایی در تربیت نیروی متخصص و نیمه متخصص کار آمد حوزه فن آوری اطلاعات سازمانها و شرکتها داشته و دارد.

برگزاری سمینارهای آموزشی، دوره های عملی کوتاه مدت تخصصی تحت عنوان کارگاهای آموزشی از دیگر فعالیتهای این حوزه می باشد، که نیازهای کاملاً حرفه ای متخصصین را در IT برطرف می‌نماید.

لیست گروه‌های تخصصی سیسکو به شرح زیر است:

  • Routing & Switching
  • Design
  • Network Security
  • Service Provider
  • Voice
  • Wireless

تعاریف

در این بخش برخی دوره های قابل ارائه در حوزه آموزش سیسکو مشخص و تعریف می گردند.

۱) دوره های تخصصی سطح پایه سیسکو (Intermediate Level)

CCNA (Cisco Certified Network Associate)

در این دوره نصب، راه اندازی، تنظیم وراهبری، سرویسهای LAN، WAN ،Dial Access، شبکه های کوچک تا حد ۱۰۰ نود و کمتر و همچنین پروتکلهای IP ،IGRP، سریال، Frame Relay ،IPRIP ،VLAN، اترنت و Access List آموزش داده می شود.

CCDA (Cisco Certified Design Associate)

در این دوره مبانی پایه و دانش طراحی ساختارهای شبکه های مبتنی بر تجهیزات سیسکو آموزش داده می شود. متخصص در پایان این دوره قادر خواهد بود ساختارهای شبکه مانند LAN، WAN و Dial access را با استفاده از تکنولوژی های سوئیچینگ و Routing طراحی نماید.

۲) دوره های حرفه ای (Professional level)

CCNP (Cisco Certified Network professional)

در این دوره نصب و راه اندازی، عیب یابی شبکه های وسیع LAN و WAN از ۱۰۰ تا ۵۰۰ نود، آموزش داده می شود. همچنین در این سطح بر روی تکنولوژی امنیت، شبکه های با ترافیک بالا،VPN و تکنولوژی های با پهنای باند بالا، تکیه می گردد.

CCSP (Cisco Certified Security professional)

در این دوره متخصص نحوه ایمن سازی و مدیریت ساختار شبکه را فرا می گیرد تا فعالیتهای شبکه را ایمن وهزینه ها را کاهش دهد. در این دوره متخصص حرفه ای با مفاهیم VPN ،Intension Protection ،Perimeter Security کاملاً آشنا می گردد.

درج دیدگاه غیر فعال است